Medycyna estetyczna | DEVORA

Powiększanie i ujędrnianie ust

Usta można powiększyć i uwydatnić, ich kontur można poprawić dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Można jednoczasowo zniwelować zmarszczki jakie pojawiają wokół ust oraz podnieść kąciki ust. U młodych kobiet, z wyraźnie zaznaczonym konturem wystarcza zwykle uzupełnienie objętości tzn. uwypuklenie czerwieni wargowej. U starszych osób, przy zaczynających się uwidaczniać zmarszczkach palacza, konieczne jest podkreślenie konturu. W trakcie zabiegu można odtworzyć spłycony łuk Kupidyna – zagłębienie nad górną wargą. Można także odtworzyć tzw. filtrum czyli rynienkę pomiędzy ustami a nosem. Dodatkowo kwas hialuronowy powoduje nawilżenie czerwieni wargowej, gdyż wiąże wodę. Czerwień wargowa jest bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg, do którego używamy gotowych ampułko-strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego, polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Rezultat jest natychmiastowy. Kwas hialuronowy, którym wypełniamy usta, przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, „układa się”, osiągając ostateczny rezultat. Dopiero po tym okresie, a nawet po miesiącu powinno się decydować o dopełnieniu. Zabieg wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia (stosuje się znieczulenie kremem znieczulającym – wtedy pacjent musi zgłosić się na zabieg 30 minut wcześniej celem nałożenia znieczulenia lub wykonuje się znieczulenie stomatologiczne). Po zabiegu lekarz wykonuje masaż ust.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia zaczerwienienie lub zasinienie spowodowane krwiakiem. Pierwsze efekty widoczne są od razu, na całkowity efekt trzeba poczekać 2 – 3 tygodnie. Przez 3 tygodnie nie powinno się latać samolotem, nurkować, wykonywać zabiegów kosmetycznych, masaży, korzystać z sauny. Po zabiegu przez kilka dni można stosować leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia obrzęku, powinno się pić ok. 2 litry wody na dzień oraz smarować usta maścią z arniką. Nie zaleca się żadnych zabiegów nagrzewających przez kolejne kilka dni. Ze względów estetycznych może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub małe krwiaki, które ustępują po kilku dniach. Osoby cierpiące na nawracającą opryszczkę powinny przyjmować leki przeciwwirusowe 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie. Przeciwwskazania to:

  • ciąża i laktacja,
  • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),
  • zawsze planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.  

© 2013-2024 Centrum Kosmetyki DEVORA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Centrum Kosmetyki DEVORA, ul. Orzechowa 31a/2, 52-116 Zacharzyce, tel. 696 067 131, e-mail: kontakt@devora.pl, NIP: 622-242-47-90