Mezoterapia igłowa – usuwanie zmarszczek

Medycyna estetyczna
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na podaniu śródskórnie koktajlu zawierającego nieusieciowany kwas hialuronowy oraz dużą ilość witamin i aminokwasów.

Mezokoktaile terapeutyczne dobierane są indywidualnie do skóry pacjenta, zabieg może wykonać wyłącznie lekarz. Efektem zabiegu jest lepsze nawilżenie skóry, jej napięcie, ujędrnienie oraz zagęszczenie, co skutkuje rozprostowaniem niewielkich zmarszczek. Skóra rozświetla się, odzyskuje świeżość i młodzieńczy blask. Metoda przeznaczona jest dla pacjentów w każdym wieku. Wykorzystywana w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Zabieg powinien być powtarzany 3 – 4 razy, aby osiągnąć lepszy skutek. Mezolift to metoda mezoterapii z zastosowaniem czystego nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który działa silnie rewitalizująco. Mezolift jest bezpieczniejszy do zastosowania u pacjentów cierpiących z powodu alergii. Inna możliwością w mezoterapii jest zastosowanie preparatu zawierającego wyłącznie polinukleotydy. Można stosować naprzemiennie raz kwas hialuronowy i raz polinukleotydy lub preparat zawierający witaminę C. Hydrobalans Skin booster to zabieg z zastosowaniem specjalnej stabilizowanej formy kwasu hialuronowego, który utrzymuje się w skórze przez kilkanaście miesięcy. Potem stopniowo i naturalnie wchłania się, bez efektu nagłej zmiany wyglądu. Zabieg zapewnia głębokie nawodnienie i długotrwale utrzymywanie się nawilżenia skóry. Zabieg mezoterapii można zastosować na całą twarz oraz okolice trudne do stosowania wypełniaczy jak szyja i dekolt.

Dodatkowo można poddać mezoterapii następujące obszary:

  • skóra owłosiona głowy,
  • dłonie,
  • pośladki,
  • uda i biodra.

Szczególnym rodzajem zabiegu jest mezoterapia wykonywana na skórze pod oczami z użyciem specjalnego koktajlu rewitalizującego Light Eyes Ultra, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Zabieg rozjaśnia cienie pod oczami, spłyca zmarszczki, modeluje tzw. dolinę łez. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Zabieg o nazwie mezobotox to podanie botuliny połączonej w jednej strzykawce z kwasem hialuronowym. Mezoterapię igłową można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jest to możliwe w czasie jednej wizyty (GAT – global anty-aging therapy – peeling + mezoterapia + wypełniacz).

PRZEBIEG ZABIEGU

Podczas zabiegu wykonuje się szereg drobnych nakłuć za pomocą bardzo cienkiej igły na wybranym obszarze. Substancje lecznicze podane są bardzo powierzchownie. W razie potrzeby ostrzykiwaną skórę można znieczulić używając leku w kremie. Ślady po zabiegu widoczne są w zależności od typu zabiegu od kilku godzin do kilku dni, są możliwe do zamaskowania.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje obrzęk i zaczerwienienie, który mija samoistnie po 2 dniach. W niektórych przypadkach może zajść konieczność pozostania przez kilka dni w domu ze względów estetycznych.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub małe krwiaki, które ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie grudki, które zanikają po 2-3 dniach.

PRZECIWSKAZANIA

Za każdym razem do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

  • ciąża i laktacja,
  • stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencje do powstawania bliznowców,
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),  

© 2013-2024 Centrum Kosmetyki DEVORA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Centrum Kosmetyki DEVORA, ul. Orzechowa 31a/2, 52-116 Zacharzyce, tel. 696 067 131, e-mail: kontakt@devora.pl, NIP: 622-242-47-90