Nasze Centrum wyposażone jest w nowoczesny sprzęt do zabiegu hydradermabrazji. To innowacyjne rozwiązanie, skierowane jest do osób, którym zależy na szybkim a zarazem skutecznym i głębokim nawilżeniem skóry, hydrabrazja zwana mikrodermabrazją wodną zapewnia dokładne oczyszczenie a jednocześnie gwarantuje głęboką rewitalizację tkanek.
Hydradermabrazja kwasowa wykonywana w Centrum Devora Wrocław to najnowsze osiągnięcie w nieinwazyjnym resurfacingu skóry. Zabieg hydradermabrazji łączy równocześnie oczyszczanie, złuszczanie, ekstrakcję, nawilżanie i ochronę przed utlenianiem, co prowadzi do uzyskania czystszej, piękniejszej skóry bez dyskomfortu lub długotrwałego oczekiwania na efekty. Dodatkowo błyskawicznie nawilża, głęboko oczyszcza i stymuluje mikrokrążenie, a także wzmacnia skórę o składniki odżywcze i ochronne. Zabieg ma działanie łagodzące i nawilżające, jest nieinwazyjny i nie powoduje podrażnienia.
Jest to bardzo złożony zabieg kosmetologiczny, który wyróżnia się tym, że oprócz standardowego złuszczenia martwego naskórka, pobudza tkankę do procesów regeneracyjnych. Procedura łączy w sobie wszystkie znane zalety hydradermabrazji, delikatnego aczkolwiek skutecznego peelingu mechanicznego a także kondycjonowania głębszych warstw skóry. Po zabiegu skóra jest niezwykle nawilżona, głęboko oczyszczona, a sam zabieg powoduje pobudzenie mikrokrążenie, co dodatkowo umożliwia skórze lepszą absorpcję składników odżywczych.
Efekty zabiegu hydradermabrazji kwasowej są natychmiastowe i widać je nawet po jednym zastosowaniu: skóra jest jaśniejsza, młodzieńczo nawilżona i lśni zdrowym blaskiem. Koloryt jest wyrównany, drobne zmarszczki wygładzone, a zmiany trądzikowe zmniejszone. Po 6 zabiegach zmiany są spektakularne. Przeprowadzone badania kliniczne wykazują, że poziom nawilżenia i elastyczności skóry rośnie nawet do 100 proc., średnio o 34 proc., co zależy od stanu wyjściowego. Normalizuje się też wydzielanie sebum, średnio o 21,6 proc.
Dzięki komfortowej formule procedury skóra jest odprężona. Zabieg jest relaksujący, a do tego bezpieczny. Nie daje ryzyka efektów ubocznych, takich jak długotrwałe podrażnienie czy wysuszenie. Technologia jest dobrze sprawdzona i udokumentowana, na rynku USA jest znana i ceniona od lat.
Opis zabiegu hydradermabrazji kwasowej
Zabieg hydradermabrazji kwasowej zaczyna się od dokładnego, mechanicznego i chemicznego usunięcia z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń, tłuszczu, toksyn i martwych komórek. Dalej, za pomocą specjalnej końcówki urządzenia – co przypomina pracę luksusowego odkurzacza piorącego – odsysane są głębokie, zaczopowane zabrudzenia czy zaskórniki, miejsce po miejscu. Gdy skóra już jest oczyszczona i przygotowana, zostaje poddana intensywnemu nawilżaniu. Wtłaczany jest w nią preparat regenerujący, bogaty w m.in. wysokie stężenie przeciwutleniaczy.
Dzięki wcześniejszej procedurze oczyszczania, użyte substancje aktywne wnikają głębiej niż w przypadku innych zabiegów.
Zabieg trwa ok. 30-40 minut, może być potraktowany jako tzw. lunchowy. Nie wymaga rekonwalescencji, po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Nie boli, choć bywa odczuwalny. Można go powtarzać co tydzień. Daje świetne efekty także jako uzupełnienie innych procedur kosmetologicznych i medycyny estetycznej.
W przypadku hydradermabrazji kwasowej – inaczej niż przy podobnych zabiegach – nie stosuje się wody. Zamiast niej wykorzystuje się aktywne płyny kosmetyczne, które jako jedyne na rynku posiadają certyfikat CPNP (ang. Cosmetics Products Notification Portal).
Hydradermabrazja kwasowa jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą poprawić stan skóry:
suchej, odwodnionej, np. po nadmiernym opalaniu czy wysuszających zabiegach medycznych
nadmiernie przetłuszczającej się
najczęściej stosuje się go na twarz, szyję, dekolt, plecy i dłonie
o nierównym kolorycie, z delikatnymi przebarwieniami
zanieczyszczonej
z niewielkimi zmarszczkami
niedotlenionej
bez blasku
także bardzo delikatnej i wrażliwej
uraz tkanek miękkich (naruszenie ciągłości skóry)
oparzenia słoneczne
opryszczka w stanie aktywnym
silne stany zapalne (ATZ, łuszczyca)
obecność naczyniaków oraz bliznowców w miejscu zabiegu