Cosmelan / Dermamelan

Peelingi medyczne | Centrum DEVORA

Najskuteczniejsza terapia, która usuwa plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego i jednocześnie przywraca równowagę skórze tłustej oraz mieszanej. Nowoczesny zabieg na przebarwienia cosmelan istnieje na rynku europejskim od kilku lat. Jest efektem kilkuletnich badań w zakresie hiperpigmentacji prowadzonych przez Laboratorium Mesoestetic

Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią, która pozwala pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do idywidualnych potrzeb każdego pacjenta i wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry. 

Wskazania:

  • melasma, bardzo skuteczny we wszystkich typach
  • bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
  • zabieg może być wykonywany o każdej porze roku
  • odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
  • reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
  • stymuluje odnowę kolagenu

Program terapii jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Może być stosowana także w celu odmłodzenia skóry.

Mechanizm działania Cosmelan’u jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny. Stan skóry poprawia się około tydzień po rozpoczęciu kuracji.

W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, a pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Należy pamiętać, że jeśli leczenie preparatem COSMELAN zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Terapia bowiem nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Przed pierwszym zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie bezpłatnej konsultacji, podczas której zbierany jest wywiad celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Podczas konsultacji oceniany jest stan skóry i na podstawie zebranych informacji oraz diagnozy nasz kosmetolog dobiera odpowiedni rodzaj preparatu w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

© 2013-2024 Centrum Kosmetyki DEVORA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Centrum Kosmetyki DEVORA, ul. Orzechowa 31a/2, 52-116 Zacharzyce, tel. 696 067 131, e-mail: kontakt@devora.pl, NIP: 622-242-47-90