System Reviderm Skin Peeler New Generation w połączeniu z preparatami dermokosmetycznymi wykorzystywanymi podczas profesjonalnych zabiegów oraz preparatami dermokosmetycznymi do pielęgnacji domowej.
Skin Peeler New Generation to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego użycie do niedawna było zarezerwowane tylko przez dermatologów. Aparat wykorzystuje system Vacuum-Kompresor, podczas gdy kryształy złuszczające uderzają o powierzchnie skóry, jest ona lekko zasysana, kosmetyczka nie stosuje nacisku na skórę, a jedynie przesuwa końcówkę aparatu po powierzchni skóry. Złuszczony naskórek, zanieczyszczenia i zużyte kryształki są natychmiast odsysane z powierzchni skóry i odprowadzane do osobnego pojemnika. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
W raporcie „Guide to Controlled Microdermabrasion” opublikowanym przez dr Aroldo Canella, specjalistę chirurgii estetycznej w portalu dermatologicznym www.kosmetolog.info dokonano oceny tej metody zwalczania problemów skóry na tle tradycyjnej dermabrazji. Raport korzystnie ocenia metodę mikrodermabrazji ale stwierdza wyraźnie, ze sukces zabiegów ściśle zależy od ich kompleksowego wykonania polegającego na połączeniu peelingu z pielęgnacja odpowiednio dobranymi preparatami kosmetycznymi: przed i po złuszczaniu. Samo złuszczanie naskórka aparatem do mikrodermabrazji nie ujawni wszystkich zalet tej metody, a może nawet przy nieodpowiedniej pielęgnacji prowadzić do pogorszenia wyglądu cery (np. jej przesuszenie). Na potrzeby raportu dokonano oceny skuteczności kilkunastu metod mikrodermabrazji oferowanych przez różnych producentów, rekomendując jako najskuteczniejsze dwa systemy: niemiecki REVIDERM – wykorzystywany podczas zabiegów w naszym Centrum i austriacki Diosapharm.
Mikrodermabrazja (mikropeeling kontrolowany) – jedna z wielu metod złuszczania naskórka.
Polega na usunięciu (ścieraniu) warstwy rogowej za pomocą specjalnego urządzenia. Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesna technika, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać sie z jej specyficznymi problemami. Jest ona stosowana z powodzeniem od polowy lat osiemdziesiątych. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.
W czasie kontrolowanej mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzają o jej powierzchnie) za pomocą specjalnego urządzenia (raczki), które jest przesuwane po skórze i w ten sposób usuwane sa delikatnie górne warstwy naskórka. Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane i zbierane w oddzielnym pojemniku.
Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji ponieważ zarówno zrogowacenie naskórka, które należy usunąć jak i intensywność zabiegu (głębokość peelingu) sa oceniane i indywidualnie dobierane przez kosmetologa. Ta cecha sprawia, ze jest to technika bardzo bezpieczna, która góruje nad innymi metodami peelingu.